Május 5-e és 8-a között Százhalombattán, a Csónakázó-tónál rendezik meg a TriGránit Öttusa Világkupát. A nemzetközi seregszemlén 39 ország mintegy 200 versenyzője indul. A rendkívül izgalmasnak ígérkező rendezvény a gyerekeknek is igazi élményt nyújt, mivel a pálya mellett felépül az Öttusa Játszópark.
A játszópark egy részével már találkozhattak a százhalombattai gyerekek a Futabatta legutóbbi fordulóján, amikor olimpiai-, Európa- és világbajnok öttusázók érkeztek a városba, hogy népszerűsítsék a májusi világversenyt.
A játszópark pénteken és szombaton (május 6-7.) térítésmentesen áll a gyerekek rendelkezésére, akik különböző felfújható játékokon: ugráló váron, lovacskán, mézeskalácsházon, kalózhajón mulathatják az időt.

