Jól állunk

  • img

Kedvező pénzügyi kondíciókkal vág neki a most kezdődő gazdasági évnek a százhalombattai önkormányzat – mondta Vezér Mihály polgármester az után, hogy a képviselő-testület kerekasztal-megbeszélést tartott január 25-én a költségvetési rendelet előkészítése érdekében.

A városvezető tájékoztatása szerint a költségvetési terveket elsősorban a beruházások terén jellemzi visszafogottság, a működésben a színvonal megtartását, illetve javítását alapozzák meg. A hosszú évek óta kiemelkedő szakmai munkát végző közintézmények finanszírozásában semmiképp sem terveznek visszalépést, és a civil szervezetek támogatásában is csak minimális mértékűt.


A készülő költségvetési rendeletben a folyó működési bevételt 7,5 milliárd forintra, a működési kiadásokat pedig ugyanekkora összegre tervezik. Az értékpapír-portfolió 2-2,5 milliárdos stratégia tartalék elkülönítését teszi lehetővé.


Több – kevésbé kiemelt - terület ellátásában terveznek nominális csökkentést, ahol az a feladatellátást nem veszélyezteti, az előre még nem látható költségemelkedésekre – például az energiaellátásban – 400 millió forintos kompenzációs tartalék elkülönítését tervezik.


A képviselő-testület várhatóan február 15-i ülésén fogadja el a 2012-es költségvetési rendeletet. (HTV)   
 

Hozzászólás

E-mail címe rejtve marad. A kötelező mezők *-al vannak jelölve.

Megszakítás

Legfrissebb cikkek

Képtárak

Kategóriák