Mint minden évben, idén is kiállít a százhalombattai "Matrica" Múzeum a Múzeumok Majálisán május 17-18-án a Magyar Nemzeti Múzeum épületében és a Múzeumkertben.
A színes rendezvényen több mint száz közgyűjtemény ad ízelítőt kulturális kínálatából. A "Matrica" a SAX (Százhalombatta Archaeological Expedition) projektet, vagyis a 14 éve folyó nemzetközi ásatások eredményeit mutatja be.
A témáról készült kiállításból az is kiderül, hogy mivel foglalkozik az archaeobotanikus, az archaeozoológus, a régészeti talaj-mikromorfológus, valamint a restaurátor. A "Matrica" Múzeum és Régészeti Park az őskori foglalkozások mellett programjait, szolgáltatásait, kiadványait is kínálja, valamint a százhalombattai látnivalókból és rendezvényekről is ízelítőt ad az érdeklődőknek.
A rendezvény ünnepélyes megnyitóján a hagyományokhoz híven kiosztják "Az Év Múzeuma" díjat, amelyet 1997-ben először a "Matrica" nyert el. Az intézmény munkatársai minden érdeklődőt sok szeretettel várnak a Múzeumok Majálisára, a százhalombattai sátorban!



