Meghívás a Medve-tóhoz
- ÖNKORMÁNYZAT
- 2009-05-22
Május 20-án, a Kihívás napján zárult a város második alkalommal megrendezett, mozgásra buzdító programsorozata, a Futabatta. Ezúttal valóban a zsúfolásig megtelt a főtér óvodásokkal, iskolásokkal, de szép számmal jelentek meg felnőttek, sőt, nyugdíjasok is.
TOVÁBBMa este újabb szúnyogirtást végeznek Százhalombattán.
TOVÁBB
A „Város humanizálása” címmel indított programot a százhalombattai képviselő-testület május 7-i ülésén. A cél egyebek közt a diákönkormányzatok összefogása és aktívabb közéleti részvételre ösztönözése. Az ötletgazda dr. Götzinger István volt, a testület pedig három képviselőt bízott meg az alakuló ifjúsági fórum koordinálásával: Szabó Zoltánt, Harth Andreát és Szalai Attilát. Erről és a battai diákok közelgő szovátai látogatásáról kérdeztük Szabó Zoltánt, az Oktatási, Művelődési, Idegenforgalmi és Sport Bizottság elnökét.
TOVÁBB
A százhalombattai képviselő-testület május 7-én tárgyalta meg a 2007-ben indított Vállalkozásfejlesztési Program keretében nyújtott támogatásokról szóló tájékoztatót. A tapasztalatokról Pátkai Zsoltot, a Gazdálkodási, Pénzügyi és Integrációs Bizottság elnökét kérdeztük.
TOVÁBB
Elsősorban nem a gazdasági szférában kell keresni a válságból való kilábalás feltételeit – vélekedik Vezér Mihály -, aki szerint az okok sem csak itt keresendők. Hogyan látja a társadalom magára találásának esélyeit, a város érintettségét, és mit tart legfontosabbnak a megmaradás, a fejlődés szempontjából. Erről beszélgettünk a százhalombattai polgármesterrel.
TOVÁBBÓriási főtéri bulival zárul a százhalombattai Futabatta második szezonja május 20-án, a Kihívás Napján. A megszokottól eltérően egyszerre, 14 óra 30 perckor rajtolnak el az ovisok, az iskolások és a nyugdíjasok is.
TOVÁBB
A szokásosnál is nagyobb volt az érdeklődés az idei virágosztás iránt, ezért a tervezett húszezer helyett huszonötezer tő egynyári virágot osztott ki a százhalombattai önkormányzat május 13-án.
TOVÁBBA legelsők között az országban és az előző években szokásosnál jóval korábban - május 5-én - végeztette el az első szúnyoggyérítést a százhalombattai önkormányzat. Azóta már hat akciót is tartottak a városban, miközben Budapesten és a Balatonnál is csak a napokban kezdik a védekezést.
TOVÁBB
Már áll a fúrótorony, és hamarosan elkezdődik a termálfúrás második üteme a százhalombattai Csónakázó-tó mellett.
TOVÁBBA hagyományoknak megfelelően idén is egynyári virágot oszt a százhalombattai önkormányzat a városban élőknek május 13-án, azaz holnap. A 20 ezer tő paprikavirágot, pistikét, petúniát, begóniát és más gyönyörű növényt négy helyszínen adják át.
TOVÁBBMásodik alkalommal tanácskoznak Százhalombattán az (Ön)gondoskodó Önkormányzatok május 21-22-én. A novemberi első konferencia után Vezér Mihály polgármester ezúttal is olyan települési vezetőket, szakembereket invitált eszmecserére, akik kiemelkedően aktívak a lakosság egészségmegőrzése és a betegségek megelőzése terén.
TOVÁBB
Hosszú évek óta hagyomány Százhalombattán, hogy a Madarak és Fák Napján a városi gyermekintézmények egy-egy facsemetét kapnak ajándékba az önkormányzattól, mint ahogy az is, hogy az óvodások közös faültetésen vesznek részt. Így történt ez május 11-én is, amikor egy kislevelű hársfát ültettek a gyerekek Vezér Mihály polgármesterrel a művelődési ház mögötti füves részen.
TOVÁBBJúniusban tárgyalnak arról a megvalósíthatósági tanulmányról, ahol a Pesovár Ferenc Alapfokú Művészetoktatási Intézmény kapna elhelyezést. Mint ismert, a néptánciskola kétszer pályázott központi forrásra a táncház megépítéséhez, eredménytelenül...
TOVÁBB