Folytatódik a "Mozduljunk!" programsorozat
- ÖNKORMÁNYZAT
- 2006-04-12
Egyeztető megbeszélésre hívta meg dr. Benedek László polgármester az Arany János iskolában tanuló autista gyermekek szüleit és az iskola vezetését, érintett pedagógusait április 5-én.
TOVÁBBA városi rendezvények koordinálását végző bizottság dr. Tüske László alpolgármester vezetésével április 5-én tartotta legutóbbi ülését.
TOVÁBBA Pest Megyei Közgyűlés 1999-ben alapította, és a következő esztendőben ítélte oda először a Pest Megye Biztonságos Települése címet. Százhalombatta az elismerést már akkor megszerezte, az elmúlt években megújította, és most ismét megkapta.
TOVÁBBA képviselő-testület március 23-i ülésén elhangzott napirend előtti kérdésekkel kapcsolatban közleményt juttatott el lapunkhoz dr. Benedek László polgármester.
TOVÁBBAz Országgyűlés tavaly novemberben fogadta el a luxusadóról szóló törvényt, amely január 1-jén lépett hatályba. A luxusadó az önkormányzatok kezelésében lévő központi adónem, amit a nagy értékű lakó- és üdülőépületek után kell megfizetni. Működtetése kötelező, de az önkormányzatok meghatározhatják az irányadó forgalmi értéket és értékövezeteket állapíthatnak meg.
TOVÁBBVéget ért az a közvélemény-kutatás, amelyet az önkormányzat megbízásából végzett a városban a Szonda-Ipsos.
TOVÁBB
Pince- és támfal-rekonstrukciós programot fogadtak el, megalkották az új energiatakarékossági és nyílászáró pályázatokra vonatkozó szabályokat és a születési támogatásról szóló rendeletet a képviselő-testület március 23-i ülésén.
TOVÁBB
Tizenkettedik alkalommal rendezték meg a Városi polgármesterek randevúját Kecskeméten március 23-án. A találkozón lakossági szavazás alapján odaítélt kitüntetések átadására is sor került. Az Év Jegyzője díjat dr. Turbucz Sándor, Százhalombatta jegyzője vette át. A rendezvény fővédnöke Lamperth Mónika belügyminiszter volt, ő adta át a díjazottaknak a Melocco Miklós által készített "A városépítés allegóriája" témájú szobrokat.
TOVÁBB
Dr. Benedek László polgármester adta át az igénylőknek az első Batta kártyákat március 16-án a Polgármesteri Hivatal ügyfélszolgálatán.
TOVÁBB
Több százan gyűltek össze március 15-én a főtéren, hogy közösen emlékezzenek az 1848-49-es forradalom és szabadságharc hőseire, a magyar történelem legfényesebb napjaira. Intézmények, civil és politikai szervezetek helyezték el a tisztelgés virágait és koszorúit a Petőfi-szobornál, majd a közönség a színházterembe vonult, ahol átadták az önkormányzat által alapított kitüntetéseket.
TOVÁBBFelosztották a Fogyatékkal Élők Támogatási Alapját a Lakásügyi, Szociális és Egészségügyi Bizottság március 13-i ülésén.
TOVÁBB
Március 8-a nőnap. Ilyenkor a férfiak nyakukba veszik a várost, hogy feleségüknek, kedvesüknek, anyukájuknak, hölgyismerőseiknek meglepetéssel kedveskedjenek. Ez általában a kedvenc virágjuk, de ma már apró ajándékokat is szívesen adnak mellé.
TOVÁBB
Március 2-án Százhalombattára érkezett a Budaörs Kistérség Többcélú Társulás és a Kistérségi Iroda munkáját bemutató roadshow.
TOVÁBB
A januárban megkötött együttműködési megállapodás keretében a DE Rt átadta az önkormányzatnak az Ifjúság úti szálló tulajdon-jogát. Február 28-án műszaki bejárást tartottak a mintegy tíz éve használaton kívüli épületben.
TOVÁBBE-go díjat kapott a www.battanet.hu városi honlap. Százhalombatta a városok kategóriájában Szentendrét és Gyulát megelőzve első helyezést ért el. A Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége és a Társadalomkutató Intézet 1230 hazai település honlapját vizsgálta meg és értékelte ki. Ennek szempontjait különböző európai felmérésekhez igazították, a legnagyobb hangsúlyt a tartalmi elemek kapták. A honlapokat három kategóriában (község, város, nagyváros) díjazták. A legjobbak február 23-án, Budapesten, szakmai konferencia keretében rendezett ünnepségen vehették át az elismeréseket. A Battanetet Tomek Noémi városházi szóvivő szerkeszti. A weboldalt tervezte és készitette Fekete János.
TOVÁBB
Beszámolót hallgattak meg a „Százhalom” Egészségügyi Központ működéséről, elfogadták az út- és járdarekonstrukció idei tervét, és önkormányzati kitüntetésekről döntöttek a képviselő-testület február 23-i ülésén.
TOVÁBBA napokban elkészült egy átfogó kiadvány, amely városunk környezetvédelmi helyzetét vizsgálja és mutatja be. A Városfejlesztési, Kommunális és Környezetvédelmi Bizottság kiadásában napvilágot látott könyv tartalmazza a levegőminőségi mérések, vizsgálatok eredményeit, bemutatja a két nagyvállalat környezetpolitikáját és ilyen célú fejlesztéseit.
TOVÁBBElkészült a képviselő-testület tavalyi részvételi aktivitását összegző statisztika. Az adatokat a Polgármesteri Hivatal képviselői munkát támogató informatikai rendszere rögzítette.
TOVÁBB