A szakbizottság kinyitná a korollót
- ÖNKORMÁNYZAT
- 2012-06-20
Szücsiné Molnár Marianna főállású anya, Vizi Kincső gimnazista és Soczó Attila, a MOL operatív üzemirányítója nyerte a londoni utazást abban a több fordulós versenyben, amit a százhalombattai önkormányzat hirdetett meg Irány az olimpia! címmel. Az utazási csomagokat Vezér Mihály polgármester, dr. Hegedüs Róbert képviselő, a program ötletgazdája, valamint Szél Pál, a sportbizottság elnöke adta át június 18-án a Városházán.
TOVÁBB
Utolsó fordulójához érkezett a Batta Londonban – London Battán olimpiai vetélkedő. A döntőre június 10-én került sor a BKK Kamaratermében, ahol városrészenként háromfős csapatok mérhették össze tudásukat egy szellemi vetélkedő keretében.
TOVÁBB
Sőt, a mondás bratanki szava unokatestvért, testvért is jelenthet. Pünkösd hétvégéjén városunk általános iskoláiból indultak útnak tanulók és tanárok, hogy a lengyelországi Brzeskoban találkozzanak helybéli és szovátai „testvéreikkel”.
TOVÁBBMunkahelyek megtartására és bővítésére lehet a fordítani azt az összesen 100 millió forintos keretösszeget, amit a tavaly év végén megemelt építmény- és telekadó kompenzálására különített el a százhalombattai képviselő-testület.
TOVÁBB
Országszerte megemlékezéseket, felvonulásokat és előadásokat tartottak június 4-én, a Trianoni békeszerződés aláírásának 92. évfordulóján. A Nemzeti Összetartozás Napján Százhalombatta önkormányzata a vasútállomás előtti téren, az Országzászló Emlékműnél helyezte el a megemlékezés koszorúit.
TOVÁBB
Szalai Attila képviselő indítványára két helyi, elhunyt személyről nevezett el közterületeket Százhalombatta képviselő-testülete márciusban. A Béke utca és a Hága László út közötti park Halász László, a Gesztenyés út 17-19. számú épület és a Kipp-Kopp Óvoda közötti park pedig Fodor János nevét kapta.
TOVÁBB
Kormos Anett humorista adott műsort a Virilisták Napján, Százhalombattán június 6-án. Az egyre szűkösebb gazdasági körülmények között, a helyi adók tavaly év végi emelkedése után szükség is volt a hangulatjavításra.
TOVÁBB
Környezetvédelmi Díjjal tüntette ki az önkormányzat Pogány Gyula korábbi képviselőt és szakbizottsági elnököt. Az elismerést Pátkai Zsolt alpolgármester adta át június 5-én a Szekeres József Konferencia- és Rendezvényközpontban.
TOVÁBB
Százhalombatta pedagógusait köszöntötték a város vezetői a Barátság Kulturális Központban június 1-jén. Az ünnepségen elismerő szavak hangzottak el a gyermekintézményekben dolgozók kitartó, áldozatos munkájáról. A közoktatásban hosszú időn át kiváló szakmai teljesítményt nyújtó nevelőket is ezen az eseményen méltatták.
TOVÁBB
Együtt az időskor méltóságáért – ezzel a címmel rendezett konferenciát és önkormányzati találkozót erdélyi testvérvárosunk, Szováta május 25-27-én. Százhalombattáról önkormányzati delegáció és nyugdíjas csoport is utazott a programsorozatra.
TOVÁBBEzúton tájékoztatom Önöket, hogy alpolgármesteri illetve képviselői fogadóóráim a nyári hónapokban szünetelnek. A nyári szünet előtti utolsó fogadóórámat június 5-én, délután 17-19 óráig tartom a Zenálkó Etel Közösségi Házban.
TOVÁBBA Nemzeti Összetartozás Napja, azaz az első világháborút lezáró trianoni békeszerződés aláírásának 92. évfordulója alkalmából városi megemlékezést rendez Százhalombatta Város Önkormányzata június 4-én, 16 óra 30-tól a Vasútállomás előtti téren, az Országzászló emlékműnél.
TOVÁBB
Már városunkban is várja az ügyfeleket a Széchenyi Programiroda, ahol az Új Széchenyi Terv operatív programok pályázatainak előkészítéséhez és megvalósításához kaphatnak segítséget magánszemélyek, vállalkozások és közintézmények.
TOVÁBB
Még mindig lehet csatlakozni az olimpiai játékhoz, amit Százhalombatta Város Önkormányzata hirdetett meg, dr. Hegedüs Róbert képviselő, olimpikon kezdeményezésére. A többfordulós vetélkedőről május 24-én tartott sajtótájékoztatót az ötletgazda, valamint Szél Pál, sportügyekért felelős bizottsági elnök és Tóth Tímea, válogatott kézilabdázó.
TOVÁBB
Támogatói pályázat segíti a jövőben a helyi adók miatt nehéz helyzetbe került helyi kis- és középvállalkozásokat. Az idei nyártól LED-fal is gazdagítja a városi rendezvényeket – többek között ezekről a kérdésekről döntött Százhalombatta Város Önkormányzatának Képviselő-testülete május 24-i ülésén.
TOVÁBBSzázhalombatta Város önkormányzata smaragdfát ültet a Privát Klímaszabályozási Mozgalom (PCMM) jóvoltából 2012. május 29-én 15 órától a Százhalom Egészségügyi Központ előtti parkban (Százhalombatta, Gesztenyés utca 10.).
TOVÁBBMájus 24-én (csütörtökön) 8 óra 30-kor tartja következő ülését a százhalombattai képviselő-testület.
TOVÁBB